Mi World

Oficjalny Blog Xiaomi znajdziesz na nim wszystko o urządzeniach Mi.

Xiaomi Mi Note 10 – czy to telefon idealny?

Xiaomi od lat budowało swoją pozycję na rynku telefonami ze średniej lub nawet niskiej półki cenowej, zapewniając swoim klientom możliwie najlepszą jakość i osiąga. W ofercie Xiaomi znajdują się jednak telefony o znacznie potężniejszych podzespołach i o, o wiele bardziej zaawansowanych możliwościach. Takim modelem jest np. Xiaomi Mi Note 10. Jak jednak jego możliwości prezentują się w szczegółach?

Podstawowe parametry techniczne

Recenzja Xiaomi mi note 10 musi rozpocząć się oczywiście od podania specyfikacji. W końcu klienci, którzy kupują flagowe modele, liczą na to, że ich telefon będzie posiadał najlepsze parametry. Xiaomi Mi Note 10 to duży, prawie 6,5-calowy telefon, który napędzany jest nowoczesny procesorem Qualcomm Snapdragon 730G. W Polsce telefon sprzedawany jest w dwóch wersjach pamięci. Jest to model z pamięcią RAM 6 GB oraz pamięcią wewnętrzną 128 GB lub też wersja Pro, która liczy sobie kolejno 8 i 256 GB. Telefon wyposażony jest w doskonałej jakości wyświetlacz AMOLED, który posiada natywną rozdzielczość na poziomie 2340 x 1080. Dodatkowo telefon posiada bardzo mocny moduł graficzny Adreno 618 oraz doskonałej jakości aparat fotograficzny. Całość zasilana jest bardzo dużą baterią o pojemności 5260 mAh.

Jakość wykonania

Nie da się ukryć, że telefony Xiaomi rzadko kiedy cechowały się innowacjami, jeśli chodzi o stylistykę. W zdecydowanej większości są to smartfony bezpieczne w wykonaniu i projekcie. Nie inaczej jest w przypadku Xiaomi Mi Note 10. Telefon wykonany jest z aluminiowej, polerowanej ramy, która posiada zaokrąglone boki i górę, co powoduje bardzo ciekawy efekt optyczny wyszczuplenia telefonu. Dodatkowym atutem jest przedni panel, którym jest oczywiście Gorilla Glass 5. Pełni funkcje nie tylko zabezpieczającą, lecz również po prostu bardzo ładnie wygląda.
Nie da się jednak powiedzieć, że konstrukcja Xiaomi Mi Note 10 nie ma wad. Szczególnie dotkliwe dla dłoni jest to, co rzuca się od razu w oczy po zobaczeniu tego telefonu, czyli 5 obiektywów aparatu na tylnej ściance. Są one niestety dosyć mocno wystające poza obrys obudowy, co przekłada się na niemiłe wrażenie podczas trzymania urządzenia w dłoniach.

Podsumowanie

Opinie Xiaomi mi note 10 można napotkać w internecie bardzo różne. Jedni są zachwyceni możliwościami telefonu i jego nienagannym wykonaniem, a inni znajdują w nim kilka mankamentów, które rzutują wg nich na jakości całego sprzętu. Nie można jednak powiedzieć, że jest to telefon słaby lub niewart zakupu. Każdy test Xiaomi mi note 10 przechodzi doskonale, zarówno ten od strony wydajności, jak i jakości wykonywania zdjęć i rejestrowania filmów. Jest to zatem telefon, który z całą pewnością można polecić. Szczególnie za tak niską cenę.