Mi World

Oficjalny Blog Xiaomi znajdziesz na nim wszystko o urządzeniach Mi.

Mi czy Redmi? Jaki model xiaomi wybrać?

Marka Xiaomi stała się już niezwykle mocno rozpoznawalna na rynku telefonów komórkowych. Wszystko za sprawą bardzo konkurencyjnych cen, dużej dostępności modeli i co najważniejsze, idealnego wyważenia jakości do ceny. Problem jednak w tym, że osoba, która nie śledzi stale pojawiających się nowinek, może mieć trudność w rozpoznaniu, czym różnią się dwie serię tego producenta, czyli Mi i Redmi.

Xiaomi mi czy redmi — czym się różnią?

Szukając swojego nowego smartfona, większość osób zwraca uwagę głównie na ich cenę. Takie parametry jak szybkość procesora, ilość jego rdzeni czy też nawet wielkość ekranu, często są na dalszym planie. I z takiego właśnie przeświadczenia wyszła marak Xiaomi, która uznała, że przygotuje dla swoich klientów dwie serie Mi I Redmi. Różnica pomiędzy nimi jest zasadnicza. Seria Redmi to modele słabsze, lecz tańsze. Seria Mi to natomiast modele droższe, lecz jednocześnie cechujące się najwyższymi możliwymi parametrami. Jeśli zatem ktoś chce wydać, dajmy na to do tysiąca złotych na telefon, powinien zainteresować się którymś z modeli Redmi. Jeśli jednak kogoś interesują modele o najlepszych możliwościach, powinien kupić jeden z modeli Mi, ponieważ to właśnie w nim zawarte będą najlepsze podzespoły, funkcje, a co za tym idzie również i możliwości.

Przykładowe modele

Rzecz jasna oferta Xiaomi nie ogranicza się tylko d dwóch modeli telefonów i w obu tych seriach istnieje po kilka modeli, które pozwalają jeszcze precyzyjniej określić to, czego się od danego modelu będzie oczekiwało. Przykładowo Xiaomi najnowszy model 2020 to model Mi 9, który łączy w sobie bardzo elegancki wygląd z niezwykle szybkim i innowacyjnym procesorem Qualcomm Snapdragon 855. Telefon wyposażony jest w nowoczesny wyświetlacz AMOLED, a także dużą jak na konkurencyjne modele ilość pamięci.
Jeśli jednak kogoś interesuje smartfon nieco słabszy, a co za tym idzie bardziej przystępny cenowo, zdecydowanie powinien zainteresować się modelem takim jak np. Redmi Note 7. Co prawda posiada on nieco słabszy procesor i gorszy wyświetlacz, lecz za tę cenę, którą Xiaomi sobie za niego życzy, trudno będzie znaleźć coś lepszego u konkurencji.

Czy warto kupić Xiaomi?

Podsumowując, nikogo nie powinna dziwić tak duża popularność Xiaomi. Ten chiński producent telefonów poszedł drogą, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Dobre ceny, wysoka jakość i przede wszystkim prosta i logiczna struktura oferty. W przejrzysty sposób można doskonale dobrać odpowiedni dla siebie model, nadal płacąc o wiele mniej niż u konkurencji, a otrzymując znacznie więcej.